NAJCIEKAWSZE KONTA NA INSTAGRAMIE – część pierwsza

NAJCIEKAWSZE KONTA NA INSTAGRAMIE – część pierwsza

 

FOTOGRAFIA I GRAFIKA

BENJAMIN HARDMAN

Tutaj zbędność nie istnieje. Wszystko, co jest najistotniejsze, zostaje uwypuklone.
Zbędność tutaj nie istnieje. Powiedziałabym, że to nawet pewien rodzaj „szlabanu powściągliwości”, który dosięga każdego przedstawionego elementu.
Jeśli już mamy człowieka – to zatrzymanego w samotności.
Chwilami ma się wrażenie, że więcej głębi można wyciągnąć z namiętności do krajobrazu czy zwierząt, niż do ludzi.
Być może ludzkiego pęknięcia nie można uchwycić w obiektywie tak precyzyjnie, jak tafli lodu na jeziorze.

1

2
https://www.instagram.com/benjaminhardman

 

JATI PUTRA

Surrealistyczna grafika. Bardzo daleka od absurdalnych uproszczeń, tandety i komizmu. Można powiedzieć: współczesny Salvador Dali. Na próżno doszukiwać się tutaj początku i końca historii. Maskarada różności: w dokonywaniu odbudowy i składaniu – niekoniecznie właściwego elementu do pasującego obiektu. Taka mała zabawa z transpozycją.

Muszę przyznać, że jest w tym wysoka tonacja ciekawości.

7

 

5

https://www.instagram.com/jatiputra/

PODRÓŻOWANIE

STAY & WANDER

Tutaj można śmiało delektować się barwami; niemalże „deptać wzorkiem” po precyzji, a swoim oczom i wyobraźni po prostu dać się oczarowywać. Te fotografie powodują, że człowiek chciałby znaleźć możliwość, by w jakiś sposób przetransportować siebie do tych magicznych miejsc. Można pokusić się o stwierdzenie, że „to kolejny dowód na panującą modę kolekcjonowania zdjęć, które idealnie wpasowują się w kanony instagramowego piękna”. Ja tu jednak dostrzegam coś więcej.

Jak dla mnie, „stay and wander” to niezakłamana synteza podróżniczego życia.

8

11

https://www.instagram.com/stayandwander/

ŚWIAT WEDŁUG ROSTKÓW

Pełno dzisiaj sfermentowanych związków, szczególnie tych małżeńskich; takich bez polotu i finezji i takich skiśniętych z braku pasji. I właśnie przedstawiam dowód na ich przeciwieństwo. Zacznijmy od tego, że państwo Rostkowie przedstawiają inną definicję „miesiąca miodowego” od tej powszechnie przyjętej. Zmieniony został przede wszystkim czas, bo ich podróż poślubna trwała prawie rok i nie ograniczała się do jednego miejsca. I pozwolę sobie powiedzieć, że jak na moje oko, to ich pragnienie podróżowania nie jest zredukowane do geograficznego znaczenia, a raczej dotyczy ciągłego odkrywania tego, że małżeństwo to nie jest plan z gotowym scenariuszem.

56

 

78

https://www.instagram.com/swiatwedlugrostkow/

KULINARIA

FOODNOTES

Posiłki głównie bez instagramowych filtrów, a jeśli już są, to główną rolę odgrywa to, co zaserwowane na talerzu. Dekoracje – to drugoplanowa rola. Urokliwość polega tutaj na pogodzeniu trzech misji:
– bycia mamą w pełnym wymiarze godzin;
– bycia żoną;
– i bycia kimś, kto zawsze przygotuje coś pysznego.
Przy takich możliwościach czasowych dostajemy coś w rodzaju „mini inspiracji” na domowe przepisy, obfitujące w dobry smak, których przygotowanie wymaga przysłowiowego „kwadransu”.

4t54t

657567

https://www.instagram.com/foodnotes.pl/

WHAT SHOULD I EAT FOR BREAKFAST TODAY

Większość z nas woli rano poleniuchować parę minut dłużej. Szczególnie pod kołdrą, która jest jeszcze ciepła od snu. Wszyscy wiemy, że w taką porę roku trzeba dogrzać permanentnie zmarznięte stopy. Ciężko walczyć z taką poranną pokusą. Jest jednak coś, co może pobudzić niektórych śpiochów.
Nie znam kopalni bardziej kuszącej propozycjami na wyśmienite śniadania niż ta, która przedstawiona jest na tym profilu.  Każda nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie tu coś dla siebie – słowo daję.
Zerknijcie również na bloga, naprawdę warto.

dfjkjksd

rgjergjerj

https://www.instagram.com/whatforbreakfast/

Patrycja Michalska
blogger

 

Leave a Comment