NAJCIEKAWSZE KONTA NA INSTAGRAMIE – część druga

NAJCIEKAWSZE KONTA NA INSTAGRAMIE – część druga

 

DLA MĘŻCZYZN

MR PORTER LIVE

Intrygujące kwestie w męskim świecie: kiedy mężczyzna wyróżnia się dobrym stylem, a kiedy zahacza o pedanterię?

Solidnie przedstawiona harmonia pomiędzy tym, co jest eleganckie, smaczne, gustowne i  w żaden sposób niepodmienione na „podróbkę męskości”. Znajdziemy tu kapitalne inspiracje na niebanalny outficik i małe zachęty na bycie dżentelmenem tak, by nie było to upaćkane obciachem. W jednym z opisów pod zdjęciem znalazłam coś uroczego:

“One of my earliest childhood memories is of my father coming home with a bunch of freshly cut flowers for my mother. He used to do it all the time. It’s something that has stuck with me ever since, and I think that’s why I’ll find any excuse to do it now. This tiny kiosk in Piazza Giovine Italia is somewhere I try to visit as often as I can. There’s a simplicity to this place: it’s just all about the flowers.”

mr

greg

            https://www.instagram.com/mrporterlive/

EKSLUZYWNY MENEL

„Eksluzywny menel” brzmi jak frapujący oksymoron. Już wyjaśniam, o co chodzi.

Rzecz w tym, żeby pokazać pewne reguły minimalizmu i naturalności. Czegoś, co zdecydowanie odbiega od wizerunku „a’la chłopczyk w rurkach” i  jednocześnie nie zahacza o hipsterstwo. Jak dla mnie, to po prostu propozycja na pewną zmianę konwencji męskiego stylu.

Myślę, że Kamil Pawelski przypadnie wam ze swoimi pomysłami do gustu!

67

gggg

https://www.instagram.com/ekskluzywny_menel

BUSINESS

2INCREATIVES

Pełno tu wysmakowanych zdjęć wzbogaconych o krótkie dopiski. Na przykład:

– „pięć powodów, dzięki którym można polubić zimę”;
– „pozycje filmowe – warte polecenia”;
-„wskazówki dotyczące fotografii”;
-„zapowiedzi o interesujących wernisażach”.

To nie jest instagram o tematyce life-stylowej, lecz nie bez powodu umieściłam go w tej kategorii.

2increatives to firma, która „żongluje kreatywnością” w przestrzeni social media. Zajmują się content marketingiem (dla niewtajemniczonych: jest to pewien rodzaj strategii, polegającej na pozyskiwaniu klientów za pomocą publikacji treści).

Po zaglądnięciu na ich blog, dostaniemy informacje dotyczące możliwości współpracy.
Warto tu zerknąć z czystej ciekawości.

jjjj

dfbfdb

https://www.instagram.com/2increatives/

FORBES

Tu nie potrzeba specjalnego zaproszenia. Każdy, kto zaabsorbowany jest tematyką biznesową, gospodarczą i ekonomiczną zna Forbesa niemalże od podszewki. Ich instagram to takie newsy w pigułce wymieszane z nieprzesadzoną ilością trafnie wyszukanych aforyzmów.

fjfjfjfj

dfjjdfjdjf

https://www.instagram.com/forbes

MODA

CAMMY

Znajdziemy tu styl szyty na miarę mody panującej w latach 20. i 30. minionego wieku, z tym że w uwspółcześnionej wersji. Zdjęcia (jak nietrudno się domyśleć) są dosyć nietuzinkowe. W stylizacjach emanuje kobiecość i elegancja. Tutaj bylejakość nie wchodzi w grę.

Na modzie jednak się nie kończy. Doszukamy się również porad z zakresu urody, sportu i  psychologii.

hfhfhfh

hdhdhd

https://www.instagram.com/cam_myy/

FRANCE MAYDENN

Przyznam, że nie interesuję się modą panującą w Belgii. Ten kraj kojarzy mi się głównie ze słodyczami w postaci czekoladek.

„Belgijska moda” brzmi jakoś tak karykaturalnie, jednak po przeglądnięciu panujących propozycji przygotowanych przez France Maydenn – muszę przyznać, że z karykaturą to ma niewiele wspólnego.

Dominuje tu prostota: zarówno w ilości jak i w kolorach. Nie ma przedziwnych stylizacji, które czasami występują na pokazach.

Króciuchno: tu odnajdzie się każdy, kto stawia na niewybredność w modzie; a poza tym możemy wyłowić link do jej bloga, który jest zasobny w inne, ciekawe podkategorie.

hdhdhdhd

hdhue

https://www.instagram.com/madebyf/

Patrycja Michalska
blogger

1 Comment

  • Patrycja Story

    Świetni blogerzy znam i polecam!;)

Leave a Comment