TOP 5 krakowskich blogów fotograficznych

TOP 5 krakowskich blogów fotograficznych

Dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują sesję zdjęciową bądź po prostu lubią podziwiać zjawiskowe „fotki”, sporządziliśmy krótką listę krakowskich blogów fotograficznych.

Oto nasze typy:

1. http://ma-me.pl

Malachite Meadow to uroczy blog prowadzony przez Kubę i Kasię. W ich galerii znajdziemy upamiętniony niejeden ślub.

Wchodząc w zakładkę „Portfolio”, możemy nacieszyć oko pomysłowymi zdjęciami pełnymi subtelności oraz poruszyć serca i wyobraźnię dzięki króciuteńkim historiom nowożeńców. Nowożeńców, bez których tych zdjęć by nie było.

W pracach Malachite Meadow można dostrzec umiłowanie naturalności i drugiego człowieka, o czym mówią sami twórcy bloga.

Dla Kasi sednem fotografii jest człowiek i jego relacja z bliskimi mu osobami. W swoich wypowiedziach podkreśla, że fotografie, na których nie ma człowieka, są niepełne.

Kuba z kolei twierdzi, że nie jest reżyserem i żadnej parze nie powie, jaka powinna być.

Niezwykle czarujący blog. Warto tutaj zawitać.

 

malachite_meadow_fotografia_slubna_asiabartek_014

 

natalia_maciek_dwor_brzezna_fotografia_slubna_085

 

malachite_meadow_fotografia_slubna_asiabartek_022

2. http://www.fotografianoworodkowa.com.pl

Zdjęć noworodków można znaleźć w Internecie pod dostatkiem i niemalże wszystkie są do siebie zbliżone pomysłami i klimatem.  Prawie wszystkie tworzą ciepłą atmosferę, a kilkumiesięczne kruszynki przeważnie opatulone są miękkimi materiałami o pastelowych kolorach.

W podobnej  nucie są też zdjęcia na wspomnianym wyżej blogu, jednakże prócz galerii pełnej noworodków można na nim znaleźć również sesje rodzinne i urocze ujęcia kobiet oczekujących na rozwiązanie.

Blog prowadzi Agnieszka, mama czwórki dzieci.

Ephemeral Images dowodzi, że dar, jakim jest macierzyństwo może pobudzać kreatywność i wyzwalać nowe pasje.

1-zdjecia-noworodkow

 

 

06

 

05

3. http://www.marcinbala.com

O autorze bloga niewiele można się dowiedzieć. W zakładce „O mnie” wyświetla się długa lista nagród, jaką ma na swoim koncie. I tyle… Prawdopodobnie konkursy, w których brał udział, są dobrze znane koneserom fotografii, niestety nie jestem specem w tym temacie. Bardziej interesują mnie efekty niż osiągnięcia i – muszę przyznać – efekty są.

Na fotografiach umieszczonych na blogu można podziwiać nie tylko ludzi, ale także architekturę i krajobrazy, które niezaprzeczalnie lubią jego obiektyw.

Nie ma problemu z określeniem tego, co dla artysty jest najważniejsze. I to nie przez efekt rozmycia, który każdy amator fotografii może zrobić w popularnym programie „Picassa”.

Rzućcie okiem i dajcie znać, co sądzicie!

56y

 

marcin-bbb

 

mgh

4. https://justmarried.com.pl/

Monika i Paweł, autorzy bloga, małżeństwo z trzyletnim stażem, od pięciu lat za pomocą swoich aparatów starają się uchwycić szerszy kontekst relacji.
Relacji między dwojgiem ludzi, którzy danego dnia rozpoczynają historię nazywaną małżeństwem.
Pozwoliłam sobie zerknąć na opinie par, które zdecydowały się na współpracę z Moniką i Pawłem.

Przeczytałam wiele pochlebnych opinii, podkreślających profesjonalizm oraz dyskrecję, jakimi wykazują się autorzy bloga w swojej pracy.
Myślę, że warto ich wziąć pod uwagę przy planowaniu ślubu.

ggggg4444

 

hddjdj

 

jussttt

5. http://liryka.net/

Liryka to blog prowadzony przez dwie siostry, czarodziejki fotografii. Klikając w powyższy link, przeniesiemy się na chwile w wirtualną galerię sztuki.

Dziewczyny są autorkami wielu zjawiskowych zdjęć. Ich talent można podziwiać w prestiżowych magazynach, a przed ich obiektywem stała już niejedna sławna osoba.

Gdybyśmy zdecydowali, że chcemy dołączyć do tego zacnego grona to zachęcam do ich niewirtualnej pracowni – Atelier Fotografii..

Po prostu pełna profeska !

brygida_liryka4

 

dayandnight_wrzesien4

 

rafal_wilk_liryka2

 

 

blogger,
Patrycja Michalska

Leave a Comment